Зростаємо здоровими

Традиційні та  сучасні   здоров’язбережувальні та здоров’яформувальні технології приваблюють малюків  своєю унікальністю, сприяють розвитку здорової, успішної  дитини.

Одним із дієвих засобів активного впливу на організм  наших  вихованців є  вправи спортивного характеру та елементи  спортивних ігор.  Залежно від пори року вони різні, тож завжди викликають у дітей неабиякий інтерес та сповнюють позитивними емоціями. Взимку з задоволенням катаються на санчатах з гірки, на лижах, грають в сніжки,  в хокей. В теплу пору року – катаються на самокатах, велосипедах, грають у футбол, теніс, бадмінтон,  баскетбол та «городки».

Найповніше розкрити природний потенціал кожної маленької особистості допомагають  гуртки спортивного  характеру. Саме завдяки цій формі роботі з дітьми наші педагоги мають можливість  застосовувати інноваційні підходи до освітньої роботи зі здоров’язбереження, а діти задовольнити свої інтереси й потреби.

Унікальне поєднання  фізичних вправ з музикою, казкою, промовлянням віршів у фітбол-гімнастиці не лише розвиває у дітей відчуття ритму, координацію, рівновагу, формує поставу, а й викликає емоційний підйом, відчуття радості та задоволення. Заняття з фітболами проводяться з використанням фітбол-казок, які активізують слухову увагу, викликають в уяві малят багато асоціацій і образів. У кожній казці є своєрідна «мнемотаблиця» рухів, за допомогою якої діти виконують казку як єдиний руховий комплекс. Діти отримують насолоду не від того, що навчилися виконувати той або інший рух, а від самої гри

Вправи, що використовуються під час дитячого фітнесу поєднуються казковим сюжетом, що зацікавлює малят, сприяє зміцненню здоров’я, розвитку творчої ініціативи. Оздоровити організм дитини і покращити життєвий тонус  нам допомагають вправи на степах, які є ефективним засобом профілактики хвороб органів дихання та порушень постави.

Педагоги садочку велику увагу приділяють іграм з пальчиками, оскільки вони не тільки розважають дітей, створюють сприятливий емоційний фон, а й розвивають дрібну моторику дитячих пальців, забезпечують розвиток пам’яті, уваги, зв’язного мовлення й готують руку до письма.

Вправи дихальної гімнастики широко використовуються для встановлення дихання після занять з фізичної культури, ранкової гімнастики.

Дуже полюбляють наші малюки подорожувати, ходити в походи, під час яких вони не тільки задовольняють потребу в русі, а й пізнають рідний край. Отримані  позитивні емоції, дорогі серцю спогади згодом переростають у почуття любові до рідного краю.

Піклуючись про здоров’я наших вихованців ми активно залучаємо до співпраці їхніх батьків. Лише спільними зусиллями з родиною ми можемо сформувати  бережливе і дбайливе ставлення дітей до свого здоров’я, залучити їх до занять фізичною культурою, спортом, дитячим туризмом, виховати добрими та розумними.