Наша історія

У листопаді 1975 року ВАТ «Хімпром» був заснований ДНЗ № 45 «Золотий півник». В цей день діти вперше увійшли в нове, світле, затишне приміщення садочка. Щоб малюки мали змогу рости щасливими, розвивати свої здібності, зміцнювати здоров’я, готуватись до школи, в садочку були обладнані: кімнати для ігор, затишні кімнати для сну та відпочинку, спортивна та музична зали, кабінети логопеда та психолога, кабінети фізпроцедур.

У перші 5 років роботи «Золотому півнику» було присвоєне звання «Зразкового дошкільного закладу».

Всі науково-практичні конференції того часу, а також іноземні делегації приймав саме наш садочок.

З 1975 року по 2000 рік заклад очолювала Жук Маїда Веніаміновна. Вдумливий керівник, досвідчений педагог згуртувала колег-однодумців, які своєю діяльністю робили все для того, щоб дітлахам було комфортно в «Золотому півнику». Вихователі неодноразово нагороджувалися почесними грамотами, дипломами і матеріальними заохоченнями.


Справу, розпочату Жук М.В. продовжила Гудкова Т.П. – людина з багатим педагогічним досвідом, з умілими руками та добрим серцем. За результатами державної атестації 2008 року робота ДНЗ оцінена на високому методичному рівні.

З 01.10.1998 р. ДНЗ № 45 «Золотий півник» був переведений на баланс управління освіти і науки Сумської міської ради і отримав статус фізкультурно-оздоровчого та естетичного спрямування.


З 01.02.2005 року ДНЗ № 45 перейменовано на № 14 «Золотий півник».

З 2009 року і дотепер колектив очолює творчий, енергійний керівник, майстер своєї справи Якименко Наталія Іванівна, яка постійно створює належні умови для того, щоб дитинство кожного вихованця було радісним, змістовним і цікавим.


У 2014 році рішенням Сумської міської ради VI скликання ХХХІV сесії змінено тип і найменування Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 14 «Золотий півник» м. Суми, Сумської області на Сумський дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 14 «Золотий півник» Сумської міської ради.

У 2015 році колектив «Золотого півника» відсвяткував 40 – річчя заснування дитячого закладу.

На сьогодні у дошкільному закладі функціонує 16 груп, в яких виховується 452 дитини.