7 практик, які дають малюку відчуття безпеки!

7 практик, які дають малюку відчуття безпеки👶🏼 Поради батькам під час надзвичайних ситуацій
Ми зараз живемо в час війни та тотальної небезпеки. Будь-який розвиток новонародженого відбувається тільки за умови відчуття безпеки та спокою. Однак батьки здатні зробити багато, аби допомогти дитині мати відчуття стабільності, надійності й безпеки, всупереч руйнівним факторам. Розуміючи, як немовлята реагують на травмуючі ситуації, психолог Інна Канюка пропонує наступні практики, які допоможуть дітям у подоланні важких часів:
1. Зняти напругу зі свого тіла: самомасаж та гімнастика. Пам’ятайте, що дорослий – це головне джерело інформації, що надходить із зовнішнього світу. Напруга на лиці, відсутність посмішки, сльози – сигнал для немовляти, що дорослому погано. А значить – зростає почуття небезпеки та страху у дитини.
Для цього необхідно віднайти спосіб та час звільнитися від негативних емоцій. Наприклад, поки дитина спить, зробіть гімнастику для обличчя, масаж губ, очей, вух. Якщо є можливість і бажання поплакати – обов’язково це зробіть. Ваша задача: максимально зняти напругу з тіла та обличчя.
2. Обійми та запах батьків.
Постійні обійми, поцілунки та відчуття запаху дорослого. По-перше, підвищиться ваш рівень окситоцину, по-друге, дитина відчуватиме ваше тепло та турботу, що буде сигналом про те, що все добре. Дорослий поруч. Якщо треба відлучитися, необхідно лишити свої речі, які будуть нагадувати малечі про вас та ваш запах. У критичному випадку, це зможе заспокоїти немовля.
3. Контакт з іншими дітьми. Відповідно до ситуації шукати групи людей з дітьми та контактувати з ними по можливості.
4. Колискова та дитячі забавки. Обов’язково співайте колискові, розповідайте казочки, грайте в дитячі забавки.
5. Розказуйте про трагічні події у вигляді казки. У випадку, якщо немовля стало свідком трагічних подій, спробуйте пояснити, що сталося, розказати просто на вушко у вигляді казки та казкових персонажів даний сюжет. Інформуйте немовля про все, що відбувається.
6. Збережіть максимально щоденні ритуали. Дотримання режиму, прийому їжі та сну – запорука відновлення нервової системи. А також допоможе дорослому мати чіткі плани на день, що самоорганізує та допомагає зберігати рівновагу.
7. Співайте дитині під час сирен та вибухів. У випадку сирен та інших гучних звуків притискайте дитину до себе міцно, колихайте її та співайте улюблені колискові.
Бережіть себе! Слава Україні