14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва.
З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Напередодні цих шанованих свят, дітей старших груп “Сонечко” і “Ромашка” запросив у ігровий квест
” У пошуках гетьманської булави” козак Крутивус.
Пройшовши незвичним маршрутом : курінь “Історичний”- “Музичний співограй”-“Козацька кухня”-“Козацька мудрість”, діти виконали усі завданя і відшукали чарівний ключик від козацькоі скрині скарбів.
Діти допомогли козаку Крутивусу відчинити скриню і дістали гетьманську булаву-символ влади, сили, мужності і козацької слави.
Наприкінці квесту усіх чекав смачний куліш.